Kimyasal Peeling

çekmeköy Kimyasal Peeling fiyatı

Kimyasal Peeling

KİMYASAL PEELİNG (SOYMA)) yönteminde özel geliştirilmiş kimyasal ajanlar kullanılır. Leke tedavisinde en sık kullanılan kimyasal ajan glikolik asit denilen meyve asitleridir. Bu tedavi hafif leke sorunu olan ciltlerde uygulanabilir. Zamanla ciltteki kollajen ve elastin liflerde bozulma olur, bunun sonucunda ince çizgiler ve kırışıklıklar oluşur. Kimyasal peeling ile daha iyi organize olmuş yeni dokuların oluşması sağlanır.

Kimyasal Peeling uygulama aralıkları ve kaç seans uygulanmaktadır

Seanslar 2-4 hafta arayla 4-6 uygulamaolarak yapılabilir.

Kimler Kimyasal Peeling YAPTIRAMAZLAR?
  • Hamile ve emziren kişiler
  • Radyoterapi görenler
  • Herhangi bir alerjisi olanlar ya da sigara kullanan kişiler
  • Cildinde yara olan veya güneşe maruz kalan kişiler
  • Son 6 ay içerisinde herhangi bir operasyon geçiren kişiler
Kimyasal Peeling Uygulaması Nasıl Yapılır?

Öncelikle uygun hasta seçimi yapılır. Danışana tüm süreç hakkında bilgi verilerel onam alınır. Ön hazırlık çalışması yapılır. Danışanın saçı bone ile uzaklaştırılıp, danışanın dezenfeksiyon işlemleri yapılır. Önceden hazırlanan preparet fırça yardımıyla istenilen bölgeye uygulanır. İlk uygulama süresinin ortalama 2 dakika olması beklenir. Uygulama anında danışanın ağrı veya acı hissinin 1'den 10'a kadar puanlandırması beklenir. Eğer danışanın 8 ile 10 arasında bir puan vermesi durumunda terapi süreci sonlandırılır. Eğer süreç normal bir şekilde bitirilmesi durumunda ise asitin nötralize edilmesi sağlanır. Yüze nemlendirici sürülür ve hastanın da en az bir hafta boyunca nemlendirici krem kullanması önerilir. Son olarak seanslar arasında 4 hafta olmasına özen gösterilir.

Bilgi! Sayfamızda bulunan tüm bilgiler, bilgilendirme amaçlı olup, herhangi bir danışan üzerinde etkili olacağı anlamına gelmemektedir.