Leke Giderme

çekmeköy Leke Giderme fiyatı

Leke Giderme

Günümüzde en çok şikâyet edilen CİLT sorunlarından biride lekelerdir. Nedenleri arasında deri dökğntüleri, güneş, yaşlılık, hamilelik, hormon tedavisi ya da doğum kontrol hapları olabilir. Cilt lekeleri oldukça yaygın ve rahatsız edici bir sorundur.
Düşünülenin aksine LEKE problemi sadece beyaz tenlilerde görülmez aksine koyu tenli kişilerde risk faktörü içindedir. Ozon tabakasının giderek hasar görmesi hepimizin ultraviyole ışınlarına daha çok maruz kalması anlamına geliyor. Bu nedenle cilt lekeleride hepimizin ortak sorunu olma haline geldi.
Bu durum ise güneş lekelerini çok rastlanan estetik problemlerden haline getiriyor. Açıktan koyu kahverengiye kadar değişen tüm cilt tonlarında rastlanan ve ilerleyen yaşla birlikte daha sık karşılaşılan LEKE problemi, cildin güneşe en çok maruz kalan bölgelerinde meydana gelir. LEKE tedavisinin en önemli adımı sorunun kaynağına inmektir. Cildin daha çok melanin cilde kahverengi rengini veren madde üretmesine, yani hiperpigmentasyon problemine neyin neden olduğunu bilmek,tedavinin başarısında son derece önemlidir.
Bunları dikkate alarak istediğiniz cilde kavuşturuyoruz.

Leke Nedir?

Lekeler ciltte düz, kahverengi, siyah olarak bulunurlar. Genellikle cildin güneşe maruz kalan bölgelerinde karşımıza çıkar.

Leke Oluşmasının Sebepleri Nelerdir?

CiltteLeke oluşmasının asıl nedeni melanositlerin fazla bir şekilde melanin salgılamasıdır.
Melaninin fazla salgılanmasının başlıca nedenleri ise güneş ışınlarına maruz kalmak, hormonsal dengenin bozulması, ilaçlar, kimyasallar, konjenital hastalıklar vb. şeklindedir.

Leke Giderme Yöntemleri Nelerdir?

LEKE tedavilerinden birisi lazer ile gerçekleştirilen tedavidir. Lazer ile yapılan tedavide NdYag, Alexandrite ve IPL gibi dalga boyları kullanılır. Bunun dışında glikolik asit ve enzimatik peeling ile hidrokinonlu özel karışım kremler (Clingman formülü) ile LEKE tedavileri yapılabilir.

Çekmeköy'de bulunan Aysun's Estetik ve Güzellik Merkezimizde lekelerinizden kurtulmanız için çalışıyoruz.

Bol giysili kıyafetler giymek, güneş koruyucu kremler kullanmak ve güneşin en tepede olduğu saatlerde dışarıda bulunmayarak cilt lekelerinin oluşmasından korunabilirsiniz.

Bilgi! Sayfamızda bulunan tüm bilgiler, bilgilendirme amaçlı olup, herhangi bir danışan üzerinde etkili olacağı anlamına gelmemektedir.