Cilt Bakımı

çekmeköy Cilt Bakımı fiyatı

Cilt Bakımı

Cilt Bakımı Yapmaya Neden İhtiyaç Duyarız ?

Çevresel faktörler veya genetik faktörler gibi durumlar cildimizin yıpranmasına, pürüzlenmesine, yıpranmasına veya lekelenmesine zemin sağlayabilir. Tam da bu yüzden kişiler CILT BAKIMI yapmaya ihtiyaç duyarlar. Normal sağlıklı bir cilt 28 günde bir hücrelerini yeniler. Bu süre aralığında yenilenen CİLT yumuşak, parlak ve canlı görünür. Ancak günlük yaşamımızda; UV ışınları, makyaj malzemeleri, sigara dumanı, kirli hava, stres ve yanlış beslenme gibi etkiler cildimizde erken yaşta kırışıklık, deformasyon gibi problemlere neden olur. Sadece estetik açıdan değil sağlık açısından da cildin temiz ve bakımlı olması çok gereklidir.

CİLT bakımı yaparken doğru ürün seçmek çok önemlidir. Bakıma başlamadan önce kapsamlı bir CİLT analizi yaptırarak hangi ürün grubunun kullanılmasına karar vermek gerekir. Böylece yağ, nem ve elastikiyet oranı göz önünde bulundurularak cildin yağlı, kuru, normal olgun yada hassas olduğuna karar verilebilir. CİLT yaşı her zaman esas yaşımızla orantılı olmayabilir.

Sağlıklı bir cilt bakımı yaklaşık 2 saat sürer. Çekmeköy/Madenler'de bulunan güzellik merkezimizde Dr.Spiller ürünleri kullanılmaktadır. CİLT bakımı yaparken yaşa ve cilde göre doğru ürün kullanılması gerekir. Bu yüzden sivilce, akne, leke, ve kırışıklık bakımlarında cerrahi müdahale gerekmeden başarılı sonuçlar elde edilebilmektedir.

Cilt Bakımına Nasıl Başlanılır / Bitirilir ?

  • CİLT önce cilt tipine uygun temizleyicilerle temizlenir.
  • Cildin ölü tabakası peelingle temizlendikten sonra 15-20 dk buhar ve ozon verilir.
  • Siyah noktalar komedon sıkma ile temizlenir.
  • High frekansla CİLT sakinleştirilir.
  • Cilde uygun maske sürülüp 15-20 dk bekletilir.
  • Nemlendirici ve masaj işlemi ile cilt bakımınız bitirilir.

Neden Cilt Bakımı Yapmalıyız?

Parlak bir cilt ve cildin doğal dengesini korumak için cilt bakımı yapmalıyız.

Düzenli bir CİLT BAKIMI yüzdeki siyah nokta ve sivilceleri önler, ciltte oluşan lekeleri önler, geniş gözenekleri önler, ciltte zamanla oluşan cansız ve mat görüntüyü önler ve ciltteki renk eşitsizlikleri oluşmamasına fırsat verir. Çekmeköy/Madenler'deki aysunsestetikguzellikmerkezinde cilt bakımlarınız yapılırken tüm etmenler göz önüne alınır, istediğiniz cilde kavuşmanız sağlanır.

Bilgi! Sayfamızda bulunan tüm bilgiler, bilgilendirme amaçlı olup, herhangi bir danışan üzerinde etkili olacağı anlamına gelmemektedir.