Kavitasyon

çekmeköy Kavitasyon fiyatı

Kavitasyon

Beslenme alışkanlıklarının düzeltilmesi, yağ yakıcı diyetler ve egzersiz, bazı durumlarda bölgesel yağ birikintileri ve selülitten kurtulmak konusunda yetersiz kalabilir. Hormonal dengesizlikler, genetik özellikler ve yaşam tarzı bölgesel yağlanma ve selülitin en önemli nedenleri arasında yer alır.

Kavitasyon bölgesel incelme cildin dış yüzeyine uygulanan ultrasonun yayılması, yağ dokusundaki hücre sıvısında ani ve yüksek basınç değişikliklere dayanan bir yöntemdir. Bölgesel yağlanma ve selülitle ses dalgaları yardımıyla savaşan, cerrahi olmayan bir yöntemdir. Kavitasyonuygulaması ile oluşan köpüklenme önce genişleme, sonra patlama yaratır. Kavitasyon denilen bu etki; yağı sıvılaştırıp hücrelerin duvarlarını tahrip ederek yağların yapısını bozar. Bu dokudaki yağ hücreleri ve açığa çıkan yağ asitleri parçalanarak, lenf yolları sayesinde buralardan uzaklaştırılmaya çalışılır.

Kavitasyon Herkese Uygulanır Mı?

Yüksek tansiyon ve koroner kalp hastalarında, diyabet, kan koagülasyon disfonksiyon rahatsızlıkları bulunan kişilerde, amaçlanan uygulama bölgesinde yara veya dermatit bulunan kişilerde, amaçlanan uygulama bölgesinde metal protez bulunan kişilerde, Hamilelerde, akut veya kronik hastalıklar veya ciddi patolojik değişiklikler yaşamış kişilerde ayrıca kadınlarda adet dönemlerinde ultra kavitasyon bölgesel incelme uygulaması yapılamıyor.

Kavitasyon işleminin yan etkileri var mıdır?

Yan etkileri nadiren görülmekle birlikte birkaç saat içinde geçen kızarıklık ve tahriş şeklindedir. Bazen tedaviden sonra HAFİF BAŞ AĞRISI,ARTAN SUSUZUK durumu da görülebilir.<

Bilgi! Sayfamızda bulunan tüm bilgiler, bilgilendirme amaçlı olup, herhangi bir danışan üzerinde etkili olacağı anlamına gelmemektedir.