Sivilce Akne Giderme

çekmeköy Sivilce Akne Giderme fiyatı

Sivilce Akne Giderme

Genel olarak "sivilce" adıyla bildiğimiz akne özellikle ergenlik çağında en sık rastlanan Cilt problemidir. Her 100 yetişkinin 85'inin hayatının bir döneminde geçip gider, 15'inde ise tedavisi güç bir hal alır. Akne derimizde bulunan yağ bezlerinin bir hastalığıdır, normalde bu bezlerin salgıladığı yağın deri yüzeyine çıkarak atılması gerekir. Akne problemiolan ciltler normal ciltlerden daha hassastır bu nedenle özel bakım türleri ve akne giderici uygulamalar tercih edilmelidir. Akneli ciltlere özel olarak uygulanan "anti-akne yoğun cilt bakımı" ve "akıllı cilt bakımı" yöntemleri ile akne sorununu çözmek mümkündür. Akne giderici cilt bakımında kullanılan kozmetik ürünler akneli cilde özel olarak tasarlanmıştır ve cildi temizleyerek, arındırır. Gözenekleri sıkılaştırırken cilde daha mat bir görüntü verir. Düzenli olarak bu cilt bakımını yaptıran kişilerde aknelerin azaldığı ve yeni akne oluşumunun engellendiği görülmektedir.

Aknenin (Sivilce) Oluşma Nedenleri ?

Hormonlar artan sebum üretimi folikülün içindeki değişikler bakteriler akneler genelde, vücut ANDROJEN hormonunu daha fazla üretmeye başladığı zaman oluşur.
Androjen üretimi 11-14 yaşları arasında en üst seviyeye ulaştığında akneler de artmaktadır.
Genç kadınlarda menstrüel döngü nedeniyle değişen hormon seviyeleri aknelerde alevlenmelere neden olmaktadır.
Bu değişiklikler yağ bezlerinin androjenlere olan hassasiyetini de etkilemektedir.

Bakterilerde; sivilcenin oluşmasında önemli yer edinmiştir.

Akne Tedavisinde Kullanılan Yöntemler Nelerdir ?

1-Krem Tedavisi 2-İlaç Tedavisi 3- Mezolifting 4- Kimyasa/Bitkisel Peeling 5- Medikal Cilt Bakım Tedavisi 6- Karbondioksit Fraksiyonel Lazer Terapisidir.

Bilgi! Sayfamızda bulunan tüm bilgiler, bilgilendirme amaçlı olup, herhangi bir danışan üzerinde etkili olacağı anlamına gelmemektedir.