Lazer Epilasyon

çekmeköy Lazer Epilasyon fiyatı

Lazer Epilasyon

EPİLASYON nedir?

Vücut üzerinde istenmeyen tüylerden kurtulmak için kullanılan epilasyon, kısaca tek dalga boyunda yoğunlaştırılmış ışık demektir. Belirli dalga boylarındaki ışınlar koyu renkli maddeler tarafından tutulmak suretiyle enerjilerini bu maddelere aktararak ısı enerjisine dönüşürler. İstenmeyen tüylerden kurtulmanın en hızlı ve en sağlıklı yolu EPİLASYONdur. Kalıcı EPİLASYONda kullanılan ışığın dalga boyu "melanin pigmenti" tarafından emilme özelliğine sahiptir.

EPİLASYON kimlere uygulanabilir/uygulanmaz?

EPİLASYON 14 yaşından büyük erkek kadın herkese başarıyla uygulanabilmektedir. 14 yaşından küçüklere uygulanmaz. Gebelik durumunda Epilepsi hastalarına ve kronik deri hastalığı olanlara Kalıcı EPİLASYON uygulanamaz. Işıkla birlikte tetiklenen SLE gibi hastalıkları olanlara EPİLASYON uygulanmaz. Işığa karşı duyarlılığa sebep olan yüksek doz A vitamini ve tetrasiklin gibi ilaçlarla birlikte EPİLASYON uygulanmamalıdır.

Alexandrite Lazer

Bu uygulamada Alexandrite kristalleri kullanılır bu kristaller yüksek ısı yayarak kıl köklerinin melanin tarafından emilerek ısıya dönüştürülmesini sağlar.Böylece kıl kökleri yüksek ısı tarafından tahrip edilerek epilasyon işlemi gerçekleştirilir.

Ütüleme Lazer EPİLASYON

Diğer bir adı DİODE LAZER dir.Bu yöntem tüm cilt tiplerinde ve tüm vücut yüzeylerinde uygulanılabilir. Diğer lazer epilasyon uygulama yöntemlerine nazaran çok konforlu ve acısız bir uygulamadır. Bilinen diğer lazer sistemlerinden farklı olarak cilt yüzeyine yapılan seri atışlar sayesinde, uygulama yapılan hasta daha çok masaj yapılıyormuş gibi hisseder. Bu yüzden Ütüleme EPİLASYON yöntemi kişiye konforlu bir Lazer EPİLASYON uygulaması imkanını sağlar. Bu yöntemde 800 ile 950 nm arasındaki dalga boyları kullanılır ve etkili bir sonuç elde edilmesi amaçlanır.

Tarama Lazer EPİLASYON

4. Nesil Leda Epi Tarama DIDOE Lazer sistemi, lazerli EPİLASYON tedavisinde umut veren, önemli bir yenilik. FDA onaylı olan bu sistem 4. nesil lazer sistemlerinin ilk temsilcisidir. Bu yepyeni yöntem hem hastalar hem de uygulama yapılan kişiler için bir çok avantaja sahip diyebiliriz. Bu yöntem tüm cilt ve kıl tiplerinde kalıcı çözümler sunar. 808 ile 980 nm dalga boyları kullanılmaktadır. Diğer lazer epilasyon yöntemlerine göre hızlı uygulanır olup yapılan araştırmalar kişiye %30 ile %40 zaman kazancı sağladığını göstermiştir.

Buz Lazer

Bu lazer yönteminde Alexandrite, Diyot, Nd:YAG lazer dalga boylarının tek bir başlıkta birleştirilmesidir. Bu yöntem masaj konforunda olup kısa sürede hızlı sonuçlar alınabilir. BuzLazer teknolojisinin avantajlarından biri de büyük spot size sahip tedavi başlığı, 2x1cm, her atışta çok daha büyük bir alana etki etmektedir. Mesela diğer lazer sistemleriyle saatler süren tüm vücut EPİLASYON'u BuzLazer (Ice) ile sadece "30 dakikada" tamamlanıyor. Ayrıca kesin sonuçlar elde etmek için gerekli olan seans sayısı da düştü. Klinik araştırmalara göre altı hafta aralıklı 6 seansın optimum sonuçlar elde etmek için yeterli olduğunu gösteriyor.

Lazer Epilasyon Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekilen Hususlar Nelerdir?

Uygulama ardından en az 3 gün güneşten korunmanız gerekmektedir.

Güneş koruyucuları kullanmaya özen gösterin.

Uygulama sonrası 24 saatte ağrı veya şişlik durumunda yumuşak beze sarılı buz kullanın.

Tedavi sonrası bölgede kabuk oluşması durumunda kabuk oluşan bölgeye elle temastan kaçının.

İşlem sonrası işlem uygulanan bölgeye ağda veya tüy dökücü yapmaktan kaçının.

Ateş ve iltihap durumlarında uygulama yapan uzmanla iletişim kurmaktan çekinmeyin.

Eğer uyguladığınız işlem yüz epilasyonu ise işlem sonrası 24 saat boyunca fondoten, allık gibi cildi kapatan ürünler kullanmayın.

Gerektiğinde işlemi yapan uzmanın belirlediği bir ağrı kesici kullanabilirsiniz.

Başarılı bir lazer epilasyon işlemi işlem uygulanacak olan kişinin cilt rengi, kıl yoğunluğu, kıl rengi ve kıl kalınlığına bakılarak yapılmalıdır. Bizler AYSUNS ESTETIK GÜZELLIK MERKEZI olarak ihtiyaçlarınızı arzularına göre şekillendiriyor ve bu isteklerini son model yöntemlerle gerçekleştiriyoruz.

Bilgi! Sayfamızda bulunan tüm bilgiler, bilgilendirme amaçlı olup, herhangi bir danışan üzerinde etkili olacağı anlamına gelmemektedir.